MŠ Terezín, logo

O našich školkách

O nás v mateřské škole v Terezíně

Mateřská škola byla postavena v roce 1980. Nachází se na okraji Města Terezín. Mateřská škola se skládá ze dvou pavilonů propojených pergolou a má tři třídy, dále školní jídelnu a vývařovnu. Kapacita mateřské školy je 123 dětí. Třídy dětí jsou rozděleny podle věku. Jsou velmi prostorné, dětem velmi líbivé, neboť jsou stěny vymalovány pohádkovými postavičkami. Prostředí je rozmanité, členité dostatečně vybaveno hračkami, stavebnicemi, didaktickými a pracovními pomůckami i materiálem. V každé třídě je umístěna tělovýchovná sestava, se skluzavkou, popřípadě s houpačkami, na kterých děti získávají pohybovou i fyzickou zdatnost a obratnost.

Máme vytvořeno členité prostředí, ve kterém se děti mohou seberealizovat, rozvíjet, učit se. Toto prostředí se neustále mění a přizpůsobuje potřebám dětí. Jsou to například :

Součástí školy je přilehlá zahrada a nádvoří, které jsou vybaveny tělovýchovnými sestavami, průlezkami, skluzavkami, houpačkami, brankami na fotbal, lavičkami, dřevěnými domečky, pískovišti a také brouzdalištěm. Na zahradě mohou děti užívat dětská kola, odstrkávadla a tříkolky.

O nás – v Mateřské škole Nové Kopisty

Budova, ve které se nachází mateřská škola byla původně postavena jako základní škola a to v roce 1934. Teprve v 60tých letech zde byla umístěna mateřská škola. Kapacita mateřské školy je 18 dětí.

Budova se nachází v centru obce. Je dvoupodlažní. Mateřská škola je umístěna v 1. patře. Má třídu s hernou, stabilní ložnici, šatnu, umývárnu s toaletami a také jídelnu s výdejnou jídla. V přízemí se nachází tělocvična, jenž slouží i k setkávání občanů obce a dále místní knihovna.

Prostředí mateřské školy je prostorné, rozmanité a nabízí dětem dostatečné množství hraček, stavebnic, didaktických, výtvarných i pracovních pomůcek a materiálů. I zde je prostředí přizpůsobováno potřebám dětí, aby se zde naši drobečkové mohli ve všech oblastech rozvíjet a seberealizovat.

Za budovou mateřské školy je rozlehlá zahrada, kde děti mohou využívat tělovýchovné sestavy, skluzavku, houpačky, průlezky, dřevěný domeček a pískoviště.

dekorace - travicka
| webmaster: v.matys@grumpa.net | http://www.grumpa.net/ | valid XHTML 1.1 | statistiky |